Üld- ja tagasimakse tingimused


ÜLD- JA TAGASIMAKSE TINGIMUSED

Käesolevad lepingutingimused kehtivad Lillerand OÜ (edaspidi Lillerand) ja ostja (edaspidi Tellija) e-poe tellimiskeskkonnas www.lillerand.ee


MAKSE- JA TARNETINGIMUSED

Tellija tasub, internetipoes tellimust esitades, kasutades pangalinki makseviisina või järelmaksu, mida pakub Montonio Finance OÜ. Lisaks on võimalik tellimuse eest tasuda deebet- ja krediitkaardiga, Apple Pay, Google Pay ja PayPaliga.

Kogu arveldamine toimub eurodes.

Tellimiseks tuleb Tellijal lisada soovitud kaubad ostukorvi. Ostukorv on näha ekraani ülemises ääres, millel vajutades saab tellimuse sisu üle vaadata ja vajadusel koguseid muuta, andmeid sisestada, lisasoove või märkuseid lisada ning ostu sooritada.

Tellimuse vormistamisel  tuleb valida kohaletoimetamise viis. Lillerand pakub kullerteenust Haapsalus ja Läänemaal (va saared). Lillekulleri maksumus Haapsalu, Uuemõisa, Paralepa piires on 5.99 eurot. Ülejäänud Läänemaal on lillekulleri maksumus 9.99 eurot. Teistes piirkondades kulleriga kohaletoimetamine ainult kokkuleppel. Kaubale saab ise poodi järgi tulla Lilleranna lille- ja disainistuudiosse lahtiolekuaegadel, siis on transpordi tasu 0 eurot. E-poest on võimalik tellida uinuvad roosid ja disainipoe kategooria all olevaid tooteid üle Eesti Smartposti või Omniva pakiautomaati, mille maksumus on 3,99 eurot. Pakiautomaati tellitud tooted paneme teele 1-3 tööpäeva jooksul.

Kõik e-poe tellimiskeskkonnas www.lillerand.ee esitatud tooted sisaldavad käibemaksu 22%.

Sama päeva lille tellimusi palume esitada enne kella 15:00. Kullerteenust osutatakse iga päev kella 07.30-18.00. Muudel kellaaegadel kulleriga kohaletoimetamine kokkuleppel. Alkoholi sisaldavate tellimuste täitmist alustatakse alates kella 10.00.

Lilli ja taimi sisalduvat tellimust esitades arvestab Tellija vähemalt 3 tunnise etteteatamisega. Kui tellimuse esitamise aeg on lühem kui 3 tundi, siis Lillerand ei vastuta tellimuse õigeaegse täitmise ja kohaletoimetamise eest.

Pühade ajal (valentinipäev, naistepäev, emadepäev) ei saa me garanteerida kulleriga kohaletoimetamist kellaajaliselt. Tellimused toimetatakse kohale päeva jooksul.

Tellimuse täitmist alustatakse peale maksekinnituse laekumist Lillerannale.


TELLIMUSE TAGASTAMINE JA MUUTMINE

Vastavalt Võlaõigusseaduse §-le 53 lg 4 p 4 (kiiresti riknev kaup), ei ole Lillerannal kohustust võtta tagasi toodet, milles sisalduvad lilled ja taimed. Kui Tellijal on mõjuv põhjus tootest loobumiseks, tuleb selleks esitada kirjalik avaldus hiljemalt 2 tundi peale kauba kätte saamist.

Tellimuse muutmiseks tuleb helistada telefonile +372 5694 9761 või +372 4766 237, kuid mitte hiljem kui 1 tund peale tellimuse esitamist. Kui tellimuse muutmine on edastatud Tellija poolt hiljem kui 1 tund peale tellimuse esitamist, on Lillerannal õigus tellimuse muutmisest taganeda.

Lilli ja taimi sisalduva toote tagastamisega seotud kulud kannab Tellija. Kui tootel esineb puudusi, mis on tingitud Tellija valest käsitlemisest, on Lillerannal õigus toote tagastamisest keelduda.

Tagastamisel makstakse Tellijale raha tagasi samale pangakonto numbrile, millelt makse laekus.

E-poest ostetud kaupadele, mis ei sisalda lilli ja taimi, kehtib 14 päevane tagastusõigus alates kauba kättesaamisest. Kui klient soovib taganeda tellimusest, mille sisuks ei ole Võlaõigusseaduse §-le 53 lg 4 p 4 toodu – lilled, lilleseaded või -kimbud, kohustub ta sellest teatama Lilleranda kirjalikult. Kirjalik teade tuleb saata aadressile tellimused.lillerand@gmail.com või helistada numbritel +372 5694 9761, +372 4766 237. Teate sisuks tuleb märkida tellimuse number, millest soovitakse taganeda ning lisada Tellija kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon) ja tellimusest taganemise põhjus.

Tagastatav toode peab olema puuduseta, täiskomplektne, originaalpakendis ja kasutusjälgedeta. Tagastamisel kantakse raha samale arvelduskontole, millelt toimus selle laekumine. Tagastamisega kaasnevad transpordikulud kannab Tellija, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).


POOLTE VASTUTUS

Lilleranna e-poes olevad pildid on kõik illustratiivse tähendusega. Meie lilli sisaldavad tooted valmivad loominguliselt seetõttu Lillerand ei saa tagada, et tellitud toote välisilme on täpselt sarnane pildil esitatuga. Lilled on hooajaline toode ja alati ei pruugi olla kõiki lilli saadaval, eriti kui tellimuse tähtaeg on lühike (1-2 päeva). Lillerand jätab endale õiguse, soovitud lõike- või potilille värvitooni puudumisel, teha asendus teise ligilähedase värvitooniga, et üldmulje säiliks ja toote rahaline väärtus ei muutuks. Samuti lillekimpude, lilleseadete ja pärgade tegemisel jätab Lillerand endale õiguse teha asendusi lillevalikus, et üldmulje säiliks ja toote rahaline väärtus ei muutuks. Piltidel olevad vaasid ja dekoratiivpotid ei kuulu toote juurde, kui toote kirjelduses ei ole eraldi märget.

Tellija vastutab e-poes esitatud andmete täpsuse ja õigsuse eest. Tellimuse puuduste eest vastutab Tellija, kui andmete sisetamisel on edastatud ebaõiged andmed Tellija poolt Lillerannale.

Tellija vastutab, et adressaat, kellele alkoholi sisaldav toode tellitakse, on vähemalt 18-aastat vana. Alkoholi sisaldavate toodete tellimisel on Lillerannal vastavalt seadusele õigus keelduda toote üleandmisest, kui isik ei ole 18-aastat vana.

Lepingust tulenevate kohustuste mittetäitmist või mittenõuetekohast täitmist ei loeta Lepingu rikkumiseks, kui selle põhjuseks on asjaolud, mille saabumist Pooled Lepingu sõlmimisel ette ei näinud ega võinud ette näha (Vääramatu jõud).

Pool, kelle tegevus lepingujärgsete kohustuste täitmisel on takistatud Vääramatu jõu asjaolude tõttu, on kohustatud sellest koheselt kirjalikult teisele Poolele teatama.

Vääramatu jõu asjaolude esinemisel pikenevad Lepingust tulenevad tähtajad Vääramatu jõu asjaolude esinemise perioodi võrra.


LEPINGULE KOHALDATAV ÕIGUS

Kõigi Lepinguga seonduvate küsimuste, mis ei ole selgesõnaliselt või tingimusteta lahendatud Lepingus sisalduvate tingimustega, lahendamisele kohaldatakse Eesti õigust.